Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 7 Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 8 Gastro - Články
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení

Králem vín je Tanzberg

Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV z Perné, Železné získal 92,2 bodů a titul KRÁL VÍN. Potvrzuje se tak výjimečnost této skvělé polohy. Vyjímečnost potvrzuje i VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, které po roční pauze získává již čtvrtý titul „Nejlepší kolekce vín“.


Celkem 120 vinařů, vinařských podniků a firem přihlásilo letos do soutěže přesně 900 vzorků. 8 vinařství bylo z Čech, 112 z Moravy. Vína byla hodnocena celkem v sedmi kategoriích, rozdělených dle barvy, zbytkového cukru a technologie. Vína ohodnotila velmi úzká, pouze 18 členná odborná komise, složená paritně z vinařů – enologů, sommelierů, inspektorů SZPI a učitelů z vinařských vysokých škol. Mezi degustátory opět nechyběl Ivo Dvořák, mnohonásobný mistr ČR, viceprezident Asociace sommelierů, Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D., vedoucí Ústavu posklizňové technologie Zahradnické fakulty MENDELU v Brně či Ing. František Drahonský, ředitel Víno Mikulov. Hodnocení řídil ředitel soutěže Branko Černý, v roli enologa soutěže se opět představil Jaroslav Suský.
Komise udělila celkem 29 zlatých medailí, 82 stříbrných a 180 bronzových. Na stříbrnou medaili bylo třeba překročit 86,8 bodů, bronzové se přestaly vydávat již u 85 bodů. Neuvěřitelných 435 vín překročilo 80 bodů a medaile už na ně nezbyla. Ředitel projektu Branko Černý k tomu říká: „Samozřejmě, že mi je líto vinařů, kteří na tak krásná vína nemohou nalepit naši medaili, ale rozhodně nechceme jít přes hranici 30% oceněných vín a zařadit se tak mezi „soutěže“, kde se rozdává medaile za účast. KRÁL VÍN České republiky byl vybudován jako prestižní projekt, do kterého dnes vinaři hlásí svá nejlepší vína, a věřím, že prestižním projektem zůstane“. 


Champion a KRÁL VÍN:
Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV
Morava, Mikulovská, Perná, Železná, 92,2 bodů

Soutěž o nejlepší kolekci vín:
Hodnocení kolekce vzniklo prostým průměrem hodnocení šesti nejlépe hodnocených vín vinařství. Vinařství Volařík nejen zopakovalo vítězství v této prestižní soutěži kolekcí již počtvrté, ale navíc potvrdilo svůj úspěch vítězstvím ve dvou kategoriích.

1    VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK
2    VÍNO KADRNKA
3    RODINNÉ VINAŘSTVÍ KOŠUT
4    AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO
5    ING. JAROSLAV VAĎURA
6    BOHEMIA SEKT
7    VINICE HNANICE
8    TANZBERG MIKULOV
9    CHÂTEAU VALTICE - VINNÉ SKLEPY VALTICE
10  VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁN MAŇÁK

Vítěz v kategorii bílých suchých vín
Ryzlink vlašský 2013, pozdní sběr VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK
Morava, Mikulovská, Perná, Purmice

Vítěz v kategorii bílých polosuchých vín
Cabernet Blanc 2013, pozdní sběr CHÂTEAU VALTICE - VINNÉ SKLEPY VALTICE
Morava, Mikulovská

Vítěz v kategorii růžových vín a klaretů
Clarissimo Rosé 2013, pozdní sběr (Merlot / Pinot Noir) REISTEN
Morava, Mikulovská, Mikulov, Valtická

Vítěz v kategorii červených suchých vín
Frankovka - GALLERY 2012, jakostní víno odrůdové VÍNO Z KOBYLÍ - PATRIA KOBYLÍ
Morava, Velkopavlovická, Kobylí

Vítěz v kategorii bílých polosladkých vín
Ořechová hora 2013, pozdní sběr VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK
Morava, Mikulovská, Březí, Ořechová hora

Vítěz v kategorii sladkých vín
Chardonnay 2013, ledové víno ING. JAROSLAV VAĎURA
Morava, Slovácká, Polešovice, Míšky

Vítěz v kategorii šumivých vín bez rozdílu zbytkového cukruLouis Girardot 2009, brut jakostní šumivé víno (Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Chardonnay) BOHEMIA SEKT
Morava, 88,4 bodů

Královské košty poprvé zavítají do severních Čech – Ústí nad Labem a do východních Čech – Hradce Králové. Poprvé také projekt odstartoval v Praze – srpnovým Reprezentačním koštem. Velmi symbolicky je poslední Královský košt situován do listopadové Prahy, takže můžeme říci, že letos v Praze vše začíná i končí.


Do projektu vstupují nové technologie. Senzorické popisy jednotlivých vín nejlepších vinařů si budeme moci letos nejen přečíst, ale také se na ně podívat na videu. Technologie promluvila i do předprodeje vstupenek, který je dnes rychlejší, nativnější a konečně umožňuje i platbu kartou.
Další z velkých novinek, možná dokonce novinkou revoluční, jsou degustační kartony, které vám přijdou až domů. Medailová vína různých vinařů budou nabízena v jednom degustačním kartonu ve stylu klubové nabídky a internetové degustace. Vína si tak, spolu se všemi dostupnými informacemi, budete moci ochutnat v pohodlí domova a rozhodnout se, zda si od vinaře tato vína objednáte pro svou domácnost, restauraci či jako firemní prezent.


Ve spolupráci s předním výrobcem skla – společností Crystalex, pořadatelé připravili skutečný enologický zážitek. Ochutnávat se totiž bude z nových luxusních skleniček Turbulence. Příjemnější budou i ochutnávky samotné – pořadatelé vyslyšeli přání návštěvníků a rozšířili nabídku občerstvení – k vínu tak budou návštěvníci moci zakousnout nejen olivy, sýry a fermentované salámy, ale nově také vynikající šunky.
Poslední novinkou letošního projektu KRÁL VÍN České republiky je soutěž pro aktivní milovníky vína. Pravidla jsou velmi jednoduchá: Vezměte do ruky knihu KRÁL VÍN České republiky 2014 a vyrazte do kteréhokoliv ze 120 vinařství. Po návštěvě tuctu vinařů získáte odměnu v podobě skleniček či dekantačních karaf od Crystalexu.

www.kralvin.cz

1.9.2014

FB Like

Jméno

E-mail

Nadpis

Příspěvek

Kontrolní kód: opište sem

V diskuzi není žádný příspěvek!

GastroTV

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 92 Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 101 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, null given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 102 Notice: Undefined variable: out in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 108


Další Články

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu

První listopadový víkend, 3. – 5. listopadu, bude Výstaviště v Praze - Holešovicích zasvěceno všem milovníkům zdravého životního stylu: veletrh BIOSTYL –…

26.10.2017 | Články

Alternativní potraviny rostou. Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování

Alternativní potraviny rostou. Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování

Dle aktuálních dat společnosti Nielsen zaznamenaly oproti roku 2015 BIO potraviny a produkty ekologického zemědělství nárůst obratu na 792 milionů korun.

14.3.2017 | Články

Skutečně zdravá škola vyhlásila týden s prarodiči na školní zahradě

Skutečně zdravá škola vyhlásila týden s prarodiči na školní zahradě

Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad. Organizuje Týden s prarodiči na školních zahradách

24.2.2017 | Články