Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 7 Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 8 Gastro - Články
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení

KRÁL VÍN již po deváté předá titul

Již na konci tohoto týdne (v pátek 29.8.) bude odtajněna tajenka s názvem KRÁL VÍN České republiky 2014. Vinaři z celé ČR se sjedou poprvé do Prahy, do Clarion Congress Hotel Prague, aby tu z rukou organizátorů a vzácných hostů převzali svá zasloužená ocenění. Díky 900 přihlášených vzorků KRÁL VÍN České republiky opět potvrdil své významné místo na poli domácích soutěží vín.


Odborná komise, složená paritně z vinařů – enologů, sommelierů, inspektorů SZPI a učitelů z vinařských vysokých škol, ohodnotila v kongresovém centru Clarion Congress Hotel Prague 900 přihlášených vzorků od 120 českých a moravských vinařů. Mezi degustátory opět nechybí Ivo Dvořák, mnohonásobný mistr ČR, viceprezident Asociace sommelierů, Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D., vedoucí Ústavu posklizňové technologie Zahradnické fakulty MENDELU v Brně či Ing. František Drahonský, ředitel Víno Mikulov. Výsledky budou odtajněny na Reprezentačním královském koštu, který se koná na stejném místě 29. srpna. Zde pořadatelé předají vinařům nejen zasloužené diplomy a medaile, ale také novou knihu KRÁL VÍN České republiky 2014. 


Komise udělila celkem 29 zlatých medailí, 82 stříbrných a 180 bronzových. Na stříbrnou medaili bylo třeba překročit 86,8 bodů, bronzové se přestaly vydávat již u 85 bodů. Neuvěřitelných 435 vín překročilo 80 bodů a medaile už na ně nezbyla. Ředitel projektu Branko Černý k tomu říká: „Samozřejmě, že mi je líto vinařů, kteří na tak krásná vína nemohou nalepit naši medaili, ale rozhodně nechceme jít přes hranici 30% oceněných vín a zařadit se tak mezi „soutěže“, kde se rozdává medaile za účast. KRÁL VÍN České republiky byl vybudován jako prestižní projekt, do kterého dnes vinaři hlásá svá nejlepší vína, a věřím, že prestižním projektem zůstane“. 


K osvědčeným a oblíbeným atributům přidává KRÁL VÍN České republiky další novinky. Vypadá to, že se máme na co těšit – poprvé startuje v Praze, s novými luxusními skleničkami, bohatším občerstvením i novými kategoriemi, navíc vám víno doručí až domů.


Pojďme však popořádku:
Královské košty poprvé zavítají do severních Čech – Ústí nad Labem a do východních Čech – Hradce Králové. Poprvé se také projekt odstartuje v Praze – srpnovým Reprezentačním koštem. Velmi symbolicky je poslední Královský košt situován do listopadové Prahy, takže můžeme říci, že letos v Praze vše začíná i končí.


Do projektu vstupují nové technologie. Senzorické popisy jednotlivých vín nejlepších vinařů si budeme moci letos nejen přečíst, ale také se na ně podívat na videu. Technologie promluvila i do předprodeje vstupenek, který je dnes rychlejší, nativnější a konečně umožňuje i platbu kartou.
Další z velkých novinek, možná dokonce novinkou revoluční, jsou degustační kartony, které vám přijdou až domů. Medailová vína různých vinařů budou nabízena v jednom degustačním kartonu ve stylu klubové nabídky a internetové degustace. Vína si tak, spolu se všemi dostupnými informacemi, budete moci ochutnat v pohodlí domova a rozhodnout se, zda si od vinaře tato vína objednáte pro svou domácnost, restauraci či jako firemní prezent. 


Ve spolupráci s předním výrobcem skla – společností Crystalex, pořadatelé připravili skutečný enologický zážitek. Ochutnávat se totiž bude z nových luxusních skleniček Turbulence. Příjemnější budou i ochutnávky samotné – pořadatelé vyslyšeli přání návštěvníků a rozšířili nabídku občerstvení – k vínu tak budou návštěvníci moci zakousnout nejen olivy, sýry a fermentované salámy, ale nově také vynikající šunky.
Poslední novinkou letošního projektu KRÁL VÍN České republiky je soutěž pro aktivní milovníky vína. Pravidla jsou velmi jednoduchá: Vezměte do ruky knihu KRÁL VÍN České republiky 2014 a vyrazte do kteréhokoliv ze 120 vinařství. Po návštěvě tuctu vinařů získáte odměnu v podobě skleniček či dekantačních karaf od Crystalexu.


Soutěž vín bude určitě zajímavější díky novým kategoriím, které nyní dokonale kopírují zařazení vín dle zákona na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Návštěvníci tak získají mnohem lepší orientaci ve vínech i jejich budoucím nákupu. Na Královských koštech i v knize KRÁL VÍN České republiky 2014 budou výrazně akcentována sdružení VOC. Branko Černý, autor projektu k tomu říká: „Líbí se nám cesta k apelačnímu systému a chceme ji tímto výrazně podpořit. Navíc se nám do projektu letos v hojné míře vrací i česká vinařství, která za sebou mají konečně úspěšný ročník. Věřím, že se mohou všichni těšit na široké spektrum zajímavých vín i výborná show“.

25.8.2014

FB Like

Jméno

E-mail

Nadpis

Příspěvek

Kontrolní kód: opište sem

V diskuzi není žádný příspěvek!

GastroTV

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 92 Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 101 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, null given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 102 Notice: Undefined variable: out in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 108


Další Články

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu

První listopadový víkend, 3. – 5. listopadu, bude Výstaviště v Praze - Holešovicích zasvěceno všem milovníkům zdravého životního stylu: veletrh BIOSTYL –…

26.10.2017 | Články

Alternativní potraviny rostou. Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování

Alternativní potraviny rostou. Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování

Dle aktuálních dat společnosti Nielsen zaznamenaly oproti roku 2015 BIO potraviny a produkty ekologického zemědělství nárůst obratu na 792 milionů korun.

14.3.2017 | Články

Skutečně zdravá škola vyhlásila týden s prarodiči na školní zahradě

Skutečně zdravá škola vyhlásila týden s prarodiči na školní zahradě

Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad. Organizuje Týden s prarodiči na školních zahradách

24.2.2017 | Články