LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení

Největší firemní kávovou školu společnosti Segafredo Zanetti absolvovalo již 2 500 účastníků

Společnost Segafredo Zanetti CR, přední dodavatel italské kávy pro gastronomii a maloobchodní síť v České republice, provozuje od roku 2006 Scuola di barista - největší firemní kávovou školu u nás. Za osm let prošlo kávovou školou již dva a půl tisíce absolventů.

Cílem Scuola di Barista společnosti Segafredo Zanetti CR je zvýšení dovednosti personálu gastronomických zařízení ve správné přípravě italské kávy. Jedná se o celodenní praktické cvičení, ve kterém se účastníci učí vše od úplných základů až po velmi populární latte art. Školu kávy navštěvuje především personál gastronomických provozů, ale také „kávoví nadšenci“ z řad laické veřejnosti.

„Dobrou kávu tvoří několik zásadních věcí – kvalitní kávová směs, špičkový kávovar a především lidský faktor, a ten je právě často nejslabším článkem celého řetězce, neboť až 70 % úspěchu spočívá v lidské ruce. Nejedná se přitom o žádnou magii, ale zautomatizovaní správných postupů a cvik získaný přípravou desítek tréninkových nápojů. V naší škole kávy na praktickou výuku klademe hlavní důraz,“ říká Miroslav Splavec, trenér baristů kávové školy Segafredo.

Účastníci kurzu se naučí, jak rychle a efektivně připravit mléčnou pěnu, jak správně skladovat kávovou směs či zásady péče o kávovar. Samozřejmě si vyzkouší připravit nejrůznější varianty kávových nápojů, pomyslnou třešničkou každého kurzu je výuka „kreslení“ do mléčné pěny tzv. latte art.

Přestože škola kávy je určena především pro profesionály, vítáni jsou i účastníci z řad laiků, kteří kávu milují a chtějí získat znalosti a dovednosti k její správné přípravě.

 

21.7.2014

FB Like

Jméno

E-mail

Nadpis

Příspěvek

Kontrolní kód: opište sem

V diskuzi není žádný příspěvek!

GastroTV

Bramborové noky se sušenými rajčaty

Bramborové noky se sušenými rajčaty a rukolou a parmezánem . Suroviny: . 300 g uvařených brambor ve šlupce a oloupaných, 1…Další Články

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu

První listopadový víkend, 3. – 5. listopadu, bude Výstaviště v Praze - Holešovicích zasvěceno všem milovníkům zdravého životního stylu: veletrh BIOSTYL –…

26.10.2017 | Články

Alternativní potraviny rostou. Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování

Alternativní potraviny rostou. Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování

Dle aktuálních dat společnosti Nielsen zaznamenaly oproti roku 2015 BIO potraviny a produkty ekologického zemědělství nárůst obratu na 792 milionů korun.

14.3.2017 | Články

Skutečně zdravá škola vyhlásila týden s prarodiči na školní zahradě

Skutečně zdravá škola vyhlásila týden s prarodiči na školní zahradě

Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad. Organizuje Týden s prarodiči na školních zahradách

24.2.2017 | Články