LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení

Nejlepší kuchaři studují v Ostravě

MAKRO Akademie hostila 8. a 9. listopadu finálové klání 5. ročníku celostátní gastronomické soutěže pro studenty MAKRO Horeca pětiboj 2017. O vítězství se ve finále utkali žáci z Ostravy, Teplic, Pardubic a Prahy. Vítěznou trofej z hlavní soutěže i v letošním roce vybojovali studenti ze Střední školy společného stravování, Ostrava – Hrabůvka a stali se tak MAKRO Top Gastro týmem roku 2017.

Postoupivší vítězové regionálních kol MAKRO Horeca pětiboje poměřili své síly v různých disciplínách, které prověřily jejich zručnost a úroveň spolupráce. Týmová část Horeca pětiboje je zkouškou organizačních dovednosti studentů. Odhalí fungování týmu, kuchařské schopnosti i znalosti servírování pokrmů a přípravy stolů. Na základě bodového hodnocení jsou vybírány top týmy kuchyně a servisu. Absolutní vítěz s titulem MAKRO Top Gastro tým roku pak musí obstát ve všech disciplínách a získat nejvyšší celkové bodové ohodnocení.

„Gastronomie vyžaduje kuchařské znalosti a dovednosti jednotlivců, ale i schopnost zapojit se v týmu a spolupracovat,“ vysvětluje Petr Stádník, šéfkuchař společnosti MAKRO a dodává: „Proto se absolutním vítězem Horeca pětiboje může stát pouze tým, který dokáže zvládnout všechny disciplíny a užívat si spolupráci. Naším dlouhodobým cílem je posouvat dál českou gastronomii prostřednictvím rozvoje studentů těchto oborů. Ve spolupráci s gastronomickými školami vidíme budoucnost.“

Vítězi pátého ročníku týmové soutěže se stali favorité ze Střední školy společného stravování Ostrava, kteří získali celkem 3487 bodů. Porotu oslovili především zajímavým menu i speciálními pozornostmi pro hosty v podobě domácího pečiva, pralinek a digestivu. Do soutěže si připravili nealkoholický koktejl Flower Infusion. V menu pak nabídli kuřecí roládu nebo pečeného pstruha s rybí terinou a dýňovými placičkami. Jako dezert servírovali květinu z listového těsta s jablky a vanilkovým krémem.

Individuální část soutěže tradičně testuje základní kuchařské dovednosti, např. krájení oloupané cibule, brambor nebo pórku, vykostění kuřete nebo filetování pstruha. Studenti dále soutěží v poskytování servisu zákazníkům a své barmanské a baristické dovednosti zúročí při přípravě nealkoholických welcome drinků, espressa či cappuccina. V každé z individuálních disciplín pak získávají ocenění.

Šampionem MAKRO Barmanské soutěže 2017 se stal Andrés D. Uher z Teplického týmu. Individuální MAKRO Baristickou soutěž vyhrála Dominika Šturmová z Pardubic a nejlepším kuchařem MAKRO Pětiboje se stal Jiří Bártík z Prahy.

Vítězové v kategorii týmů si kromě věcných cen a poháru odnesli i poukazy na nákup v MAKRO. Nejlepší studenti v individuálních disciplínách získali užitečné kuchyňské nebo barmanské vybavení.

20.11.2017

FB Like

Jméno

E-mail

Nadpis

Příspěvek

Kontrolní kód: opište sem

V diskuzi není žádný příspěvek!

GastroTV

Raw vegan - živá strava pro život

Raw veganská strava (tepelně neupravovaná) se stává v poslední době ve světě obrovským fenoménem. A i u nás…Další Bleskovky

Festival Dolce Vita na Smíchovské náplavce

Festival Dolce Vita na Smíchovské náplavce

Přijďte si osladit život! 7.10.2017, 10:00 – 19:00, Praha - Smíchovská náplavka

8.9.2017 | Bleskovky

Program Skutečně zdravá škola vstupuje do třetího školního roku s 286 zapojenými školami

Program Skutečně zdravá škola vstupuje do třetího školního roku s 286…

O zlepšování kvality školního stravování a vzdělávání dětí o zdravé výživě a původu potravin je mezi školami velký zájem. Dokládá to fakt...

8.9.2017 | Bleskovky

Asia Food Fest 9.9. 2017

Asia Food Fest 9.9. 2017

Největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se již počtvrté uskuteční 9.9.2017 na Smíchovské náplavce.

8.9.2017 | Bleskovky