Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 7 Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 8 Gastro - Bleskovky
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení
LESAK s.r.o. váhy a vážicí zařízení

Bar Grand Cru znovu otevřen

Vinný bar s jedinečným geniem loci byl po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřen. Bar Grand Cru nabízí hostům možnost odpočinout si od shonu rušného velkoměsta, vstoupit do malebného prostoru spojujícího kouzelného ducha staré Prahy s jedinečnou francouzskou gurmánskou kulturou a dodat tak požitku z jídla a vína zcela nový rozměr.


Po více než dvouměsíční přestávce byl znovu otevřen vinný bar Grand Cru v Lodecké ulici, který se honosí jednou z nejširších nabídek vín v Praze – hostům je zde k dispozici více než 1 200 druhů vybraných vín. Výjimečným vínům z celého světa tu dělá společnost vybraná francouzská kuchyně, kterou připravuje tým zkušených kuchařů pod vedením bretaňského šéfkuchaře Gwendala Le Ruyeta.


„Jako velký milovník vína vím, že chuť prvotřídního vína umocní příjemná společnost a také místo, kde víno pijete. Proto když jsme hledali prostor, kde bychom mohli otevřít náš vinný bar, zaujal nás na první pohled nenápadný „Domeček“, jehož genius loci nás okouzlil. Věřím, že pozorná a milá obsluha, dobrá vína a neotřelé, z kvalitních surovin vznikající pokrmy jen podtrhnou jedinečnost baru Grand Cru,“ říká Martin Nejedlý, spolumajitel společnosti Premier Wines.


Autorem návrhu vkusného interiéru, v němž se spojuje elegance s moderním designem, je architekt Oto Bláha. Bar Grand Cru se nachází v unikátních prostorách legendárního „Domečku“. Za zmínku jistě stojí velmi zajímavá historie celého objektu. Památkově chráněný dům utopený mezi prvorepublikovými činžovními domy je jedním z posledních pozůstatků původní zástavby v této oblasti a přispívá k jedinečnému charakteru tohoto území.


Dům byl pravděpodobně vystavěn na místě původního stavení z 12. století. Ve středověku mu říkali „U dvou spasených duší“. Později byl v domě zbudován pivovar „U zlatého kříže“, který zanikl během barokní přestavby. Při rozsáhlé demolici začátkem 30. let 20. století byly zbourány všechny původní domy na Petrském náměstí a na jejich místě byly zbudovány vysoké činžáky.


I jména obyvatel „Domečku“ jistě nejsou neznámá. Po roce 1989, kdy byl dům vrácen restituentům, koupila budovu společnost Rock Club BUNKR, spol. s r. o., a dům sloužil jako ubytovna a zázemí rockového klubu. V té době zde vzniklo slavné Radio 1 a také si tu vytvořila zázemí skupina Lucie a David Koller. Kvůli stavbě Praha City Center měl být začátkem 90. let minulého století dům zbourán. Tehdejší majitel, Rock Club BUNKR, spol. s r. o., však s demolicí nesouhlasil a zorganizoval úspěšnou petiční akci za záchranu objektu, kterou podepsala řada významných českých architektů. Tehdy také získal dům své současné jméno – „Domeček“.

Nyní v legendárních prostorách společnost Premier Wines znovu otevřela vinný bar Grand Cru, kde si host může vybrat z nabídky více než 1 200 vín z mnoha vyhlášených vinařství, jako jsou např. všechna Premiers Crus Classés z Bordeaux, špičkové pomeroly včetně vína Petrus, vyzrálá šampaňská Deutz, Krug či Dom Perignon či velká burgundská vína z vinařství Comte Liger-Belair, Leroy, Dugat, Rousseau, Roulot, Comte Lafon, Domaine Leflaive, Coche-Dury a Dauvissat. Zastoupeni jsou i velikáni z Rhôny – Bonneau, Rayas či J. L. Chave. Široký výběr téměř ze všech dalších klasických vinařských oblastí v Evropě i Novém světě korunuje mnoho starých ročníků od Ch. Yquem. Vína návštěvníkům rádi představí čtyři sommelieři v čele s jedním z nejlepším - Jakubem Přibylem.


Jedinečná vína skvěle doplňují i vybrané pokrmy připravované z prvotřídních surovin, jako je iberská šunka Juan Domecq nebo Jamón de Trevélez. Mezi nejobjednávanější pochutiny k vínu patří francouzské sýry z nepasterizovaného mléka a domácí kachní pomazánka.
Bar myslí i na ty, kteří dávají přednost možnosti ochutnat během jednoho večera více druhů vína po jedné sklence. Díky unikátnímu přístroji Enomatic, jehož působením si víno zachová svoji svěžest a chuť po několik týdnů, si může zákazník nechat otevřít téměř jakoukoliv láhev vína v nabídce.

V baru jsou pořádány také tematicky zaměřené degustace, během nichž je možné ochutnat celou řadu výborných vín.

11.4.2014

FB Like

Jméno

E-mail

Nadpis

Příspěvek

Kontrolní kód: opište sem

V diskuzi není žádný příspěvek!

GastroTV

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 92 Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 101 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, null given in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 102 Notice: Undefined variable: out in /srv/httpd/virtual_servers/www.gastroplus.cz/html/shared.php on line 108


Další Bleskovky

Každý rok se ve školních jídelnách vyhodí až 48 000 tun potravin.

Každý rok se ve školních jídelnách vyhodí až 48 000 tun potravin.

Skutečně zdravá škola vyzývá ke snižování plýtvání

20.2.2018 | Bleskovky

Nejlepší kuchaři studují v Ostravě

Nejlepší kuchaři studují v Ostravě

MAKRO Akademie hostila 8. a 9. listopadu finálové klání 5. ročníku celostátní gastronomické soutěže pro studenty MAKRO Horeca pětiboj 2017

20.11.2017 | Bleskovky

Festival Dolce Vita na Smíchovské náplavce

Festival Dolce Vita na Smíchovské náplavce

Přijďte si osladit život! 7.10.2017, 10:00 – 19:00, Praha - Smíchovská náplavka

8.9.2017 | Bleskovky